SoftBank rozważa przejęcie TikToka w Indiach

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-09-2020, 17:10

Twórca TikToka, spółka ByteDance, rozważa sprzedaż swoich aktywów w kilku państwach po tym, jak lokalne władze zakazały dystrybucji aplikacji, powołując się na obawy, że poufne dane użytkowników trafiają w ręce chińskich urzędników. Zainteresowanie przejęciem obsługi platformy w Indiach wykazał japoński koncern SoftBank, który jest udziałowcem jej spółki-matki.

Jak donosi Bloomberg, SoftBank poszukuje potencjalnych partnerów do zrealizowania tej transakcji. Rozmawia m.in. z lokalnym gigantem działającym m.in. w branży telekomunikacyjnej, spółką Reliance.

TikTok
TikTok
Fot. Bloomberg

Indie, wieloletni rywal regionalny, przyjęły szczególnie twarde  stanowisko wobec usług internetowych z chińskim rodowodem. W lipcu zakazały działalności 59 serwisów i aplikacji, w tym właśnie TikToka. Posunięcie to nastąpiło niecały miesiąc po tym, jak 20 indyjskich żołnierzy zginęło w starciach granicznych.

Indie były jednym z największych rynków TikToka. Platforma miała w tym kraju ponad 200 mln aktywnych użytkowników. SoftBank, który jest właścicielem niewielkiego pakietu akcji w ByteDance, odegrał dużą rolę w negocjacjach dotyczących sprzedaży aktywów TikToka w USA po zapowiedzi zakazu ogłoszonej przez Donalda Trumpa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane