SoftBank stracił 21,6 mld USD na Vision Fund

Jakub Sławiński, CNBC
opublikowano: 08-08-2022, 10:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

SoftBank odnotował jedną z najwyższych kwartalnych strat w należącym do niego Vision Fund w historii. Przedsiębiorstwo straciło na funduszy w drugim kwartale tego roku 2,93 biliona JPY (21,68 mld USD) - pisze CNBC.

fot. Kiyoshi Ota/Bloomberg

To druga w historii największa strata jaką fundusz należący do SoftBanku zaliczył w ciągu trzech miesięcy. Wynik Vision odbył się na japońskim przedsiębiorstwie, przyczyniając się do 3,16 biliona JPY straty netto za kwartał dla SoftBanku w porównaniu do 761,5 miliarda JPY zysku w tym samym okresie ubiegłego roku.

Masayoshi Son, założyciel SoftBanku i mózg Vision Fund, powiedział w maju, że firma przejdzie w tryb „obrony” i będzie bardziej „konserwatywna” w stosunku do tempa inwestycji po odnotowaniu rekordowej straty 3,5 biliona JPY w jednostce inwestycyjnej za ostatni rok obrotowy - przypomina CNBC.

SoftBank poinformował, że odnotował spadek cen akcji swoich spółek portfelowych, co było głównie spowodowane globalnym spadkowym trendem cen akcji. Podobnie sytuacja wygląda w całej branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane