Sojusze biznesu i Warszawy

ANP
opublikowano: 20-11-2009, 07:38

Trzy duże parkingi i przystanki miejskie — to tylko kilka projektów stołecznego ratusza, które mają powstać w PPP.

W przyszłym roku władze Warszawy zamierzają ogłosić kilka przetargów na inwestycje budowlane. Zwracają uwagę zwłaszcza na trzy parkingi podziemne w centrum. Co ważne, projekty mają powstać w ramach nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).

Na liście priorytetowych projektów miasta jest 5-6 inwestycji, które mogą być ogłoszone do końca 2010 r. Na razie nieznane są wartości planowanych obiektów.

W planach ratusza jest budowa parkingów podziemnych pod pl. Teatralnym, pl. Defilad oraz pod ul. Emilii Plater. Mają zaoferować łącznie około 2,3 tys. miejsc parkingowych.

— Podziemne parkingi pozwolą uwolnić przestrzeń na powierzchni. Dla dwóch lokalizacji mamy niezbędną dokumentację, np. koncepcję przebudowy terenu. Chcemy, by prywatny partner zaprojektował, wybudował i zarządzał parkingiem przez czas potrzebny nie tylko do zwrotu inwestycji, ale i zarobku — mówi Karolina Frytek z biura obsługi inwestorów UM Warszawy.

Więcej w piątkowym PB

Dzięki PPP Warszawa zyska nowe parkingi.
Dzięki PPP Warszawa zyska nowe parkingi.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane