Solemis startuje w nowej niszy

Kamil Kosiński
opublikowano: 19-10-2005, 00:00

Po zmianie nazwy i uporządkowaniu relacji z Microsoftem, dawny Great Plains Software Polska rusza na podbój nowego segmentu rynku.

Jeszcze w październiku 2005 r. pojawi się polska wersja duńskiej aplikacji analitycznej Targit. Nad lokalizacją produktu pracuje gdyńska Solemis Group, czyli dawna Great Plains Software Polska.

— Oprogramowanie jest już gotowe. Kończymy tłumaczenie dokumentacji. Pod koniec października powinniśmy mieć komplet — zapewnia Ryszard Sadowski, prezes Solemis Group.

Jego firma wprowadziła już na nasz rynek inny produkt, mający stać się podstawą nowego profilu spółki — kanadyjską aplikację do budżetowania i kontrolingu o nazwie Prophix. Software będzie sprzedawany przez partnerów konsultacyjnych i handlowych. Pierwsi mają zarówno sprzedawać licencje, jak i prowadzić wdrożenia, drudzy — tylko sprzedawać licencje.

— W tym drugim przypadku liczymy na integratorów i dystrybutorów systemów ERP, których klienci potrzebują bardziej wyspecjalizowanych modułów niż standardowe — zaznacza Ryszard Sadowski.

Nasz rozmówca liczy na to, że z tej propozycji współpracy skorzystają firmy współpracujące z Solemisem — jeszcze pod poprzednią nazwą — w dystrybucji systemów ERP produkowanych przez Microsoft. Pierwszymi partnerami konsultacyjnymi w zakresie aplikacji Prophix zostali katowicki Jurasoft i zielonogórski Digital Spirit. Partnerem handlowym jest już firma Intersys z Warszawy.

— Nie mamy sprecyzowanych planów dotyczących liczby partnerów handlowych. Jeśli chodzi o partnerów konsultingowych, to do połowy 2006 r. chcemy zdobyć 5-10 dla każdego produktu. Nie sądzę, żeby sieci dystrybucji obu aplikacji bardzo się różniły, ale raczej nie będą też takie same. Firmy sprzedające i wdrażające Prophiksa muszą zatrudniać kogoś z wiedzą z zakresu budżetowania, a takich osób nie ma zbyt wielu. Do prowadzenia takiej działalności z Targitem wystarczą ludzie z wiedzą z zakresu analiz, a ta jest powszechniejsza — wyjaśnia Ryszard Sadowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Solemis startuje w nowej niszy