Solidne wzrosty na Wall Street

opublikowano: 10-03-2020, 14:35

Po cechującej się niemal paniką, poniedziałkowej wyprzedaży, wtorkowa sesja na rynku kasowym w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się od odbicia indeksów.

Wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA otworzył się zyskiem rzędu 3,56 proc. (ponad 800 pkt.), indeks szerokiego rynku S&P500 drożał o 3,3 proc., zaś technologiczny Nasdaq rósł o 3,27 proc. 

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Skala poniedziałkowej przeceny jeszcze jednak przez długo będzie tkwiła w głowach inwestorów nie dając o sobie zapomnieć, co implikuje ich zachowawczą postawę. Wzrosty są co prawda dosyć mocne, ale mają raczej kruchy charakter. O nadmiarze optymizmu nie ma co mówić, wszyscy zdają sobie sprawę, że tendencja może w każdej chwili się odwrócić. 

Odbicie wspierane jest odbiciem na rynku ropy, co przekłada się na wzrost wyceny akcji spółek paliwowo-energetycznych, mających spore udziały w indeksach. Dodatkowym czynnikiem pro popytowym są spekulacje odnośnie oczekiwanego wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa, który może przedstawić dodatkowe działania mające na celu podtrzymanie gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane