Solidny partner biznesowy

Partnerem publikacji jest Plastoplan Polska
opublikowano: 19-12-2021, 20:00
aktualizacja: 20-12-2021, 09:39
Robert Przybylski
prezes firmy Plastoplan Polska

W 2021 r. świętowaliśmy dziesięciolecie, i to w najbardziej kryzysowym czasie na rynku tworzyw sztucznych. Mimo wielu przeszkód dzięki zespołowi profesjonalistów i naszej filozofii biznesu zapewnialiśmy klientom nieprzerwane dostawy tworzyw i bezpieczeństwo ich produkcji.

Plastoplan to firma pełna tradycji. Powstała w Austrii w 1971 r., a jej założycielem i właścicielem jest Hans Hromatka. Dziś pracuje ze swoim synem Aleksandrem.

Sprawdzony w Austrii model biznesowy został powielony w 12 sąsiednich krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce. Obecnie Plastoplan jest największym dystrybutorem tworzyw technicznych SABIC w Europie.

Poprzez konsolidację rynku dystrybucji tworzyw sztucznych Plastoplan stale poszerza geograficzny zakres działalności. Tworzące Grupę marki: Plastoplan, Grässlin, Lenorplastics, Aectra i Guzman Polymers, są synonimem solidnego partnera biznesowego od Portugalii po Turcję.

Plastoplan choć jest jednym z czołowych dystrybutorów tworzyw technicznych w Unii Europejskiej, pozostaje rodzinną firmą, której siłę tworzy przede wszystkim dobrze zmotywowany zespół specjalistów. Oferta jest dostosowana do specyfiki i wymagań rynku, a logistyka oparta na lokalnym zasięgu jest blisko każdego klienta.

Spółka bierze aktywny udział w kreowaniu wizji rozwoju tworzyw sztucznych, ich roli w życiu poszczególnych osób i w całej gospodarce oraz ich wpływu na środowisko naturalne. Tworzywa sztuczne to materiały o wysokiej wartości, których miarą jest wielokrotne użycie w gospodarce obiegu zamkniętego. Odpowiedzialne ich wykorzystanie daje ogromne korzyści – płyną one z ich unikatowych właściwości i minimalnego wpływu na środowisko naturalne.

Plastoplan Polska ma biuro w Warszawie, ale dostawy tworzyw realizuje bezpośrednio z fabryk oraz lokalnie poprzez dystrybucję z magazynów krajowych. Spółka wdrożyła i stosuje system zarządzania jakością zgodny z PN-EN ISO 9001:2015 oraz spełnia wymagania systemu ISCC PLUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane