Solorz sprzedał Polisę-Życie

KZ
opublikowano: 28-06-2012, 11:25

Grupa ubezpieczeniowa VIG Polska przejęła 92 proc. akcji w towarzystwie życiowym Polisa-Życie. Nie ujawniono, ile na tej transkacji zarobił poprzedni właściciel ubezpieczyciela – Zygmunt Solorz-Żak.

Kilka dni temu ubeazpieczyciel informował, że zamierza po uzyskaniu zgody ze strony KNF zamierza zamknąć transację do końca czerwca. Grupa chcę wykorzystać potencał Polisy-Życie w sprzedaży produktów indywidualnych.

-Wraz z przejęciem Polisy Życie rozbudowujemy nasz potencjał dystrybucyjny i umacniamy swoją obecność na szybko rozwijającym się polskim rynku ubezpieczeń na życie. W segmencie ubezpieczeń majątkowych jesteśmy już w czołowej trójce – mówi Peter Hagen, szef Vienna Insurance Group.

Według rynkowych szacunków VIG mógł zapłacić za Polisę-Życie nawet 70 mln zł. Ubiegły rok ubezpieczyciel zamknął 122 mln zł zebranych składek, co daje mu ok. 0,2 proc. udziału w rynku życiowym. Spółka miała 5 mln zł.

Polisa-Życie nie jest jedyną spółką finansową, którą po kupnie Polkomtela chcę się pozbyć jeden z najbogatszych Polaków. Na sprzedaż jest wystawiony także OFE Polsat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Solorz sprzedał Polisę-Życie