Solorz zrywa umowę z Huawei

opublikowano: 27-11-2019, 23:09

W środę po południu zapadła decyzja o odstąpieniu przez Polkomtel od umowy z Huawei ws. wdrożenia zintegrowanego środowiska IT. Telekom zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia o odstąpieniu jak również z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia.

„PB” w połowie listopada informował, że grupa Cyfrowego Polsatu zainicjowała działania zmierzające do zerwanie kontraktu. Wówczas rozstanie partnerów na projekcie nie było jeszcze ostatecznie przesądzone. W ostatnich dniach planowane były spotkania władz obu firm, do których jednak ostatecznie nie doszło. W środę późnym popołudniem informacja zaczęła się rozchodzić wśród podwykonawców Huaweia. 

„Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego” - informuje Cyfrowy Polsat.

Polkomtel zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia o odstąpieniu w tym z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia. Poinformował też, iż niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz „procedur dochodzenia zapłaty należności”. 

Podpisana w czerwcu umowa dotyczyła wdrożenia m.in. systemu billingowego, CRM i front-end. Według nieoficjalnych informacji początkowy budżet kontraktu opiewał na około 300 mln zł, ale przed odstąpieniem był na poziomie ponad dwa razy wyższym. Zrealizowane na rzecz dostawcy płatności to około połowa tej kwoty.

Wśród kilku podwykonawców Huawei na kontrakcie był m.in. Bluesoft z grupy Orange Polska, czy Asseco Poland. Rzeszowska spółka, która miała odpowiadać za wsparcie starych systemów i migracje od pewnego czasu nie świadczyła prac. Według nieoficjalnych informacji od lipca nie świadczy usług i odstąpiła od umowy z chińskim partnerem,chwilę przed tym, nim zrobił to Polkomtel.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy