Sołowow chce zdjąć Synthos z GPW

Znany inwestor chce za 2,4 mld zł skupić akcje chemicznej spółki i wycofać ją z GPW.

Wezwanie do sprzedaży akcji Synthosu ogłosił w czwartek FTF Galleon, fundusz należący do Michała Sołowowa. Płaci 4,78 zł za papier, to o 1 grosz mniej niż wynosił kurs na czwartkowym zamknięciu sesji. Chce skupić wszystkie pozostające w wolnym obrocie akcje (Galleon kontroluje ich 62 proc.). Gdyby udało się kupić wszystkie, nabywca wydałby na nie około 2,4 mld zł i tym samym byłby w czołówce wezwań w historii GPW pod względem wartości. Zapisy zaczną się 17 listopada i potrwają miesiąc. Po skupieniu akcji Michał Sołowow wycofa Synthos z giełdy i tym samym stworzy potężne imperium spółek kontrolowanych w 100 proc. przez polskiego inwestora. Synthos dołączy m.in. do: Rovese, Barlinka, Komfortu, Nexterio i North Foodu. O powodzeniu wezwania zdecydują fundusze, głównie OFE, bo to ich rękach jest większość akcji pozostających w wolnym obrocie.O tym dlaczego miliarder chce zdjąć Synthos z GPW i jakie są szanse powodzenia wezwania, przeczytasz w piątkowym „Pulsie Biznesu”. Użytkownicy z wykupioną subskrypcją mogą przeczytać tekst już o 22:00. 

Sołowow chce zdjąć Synthos z GPW

opublikowano: 26-10-2017, 17:31
aktualizacja: 26-10-2017, 17:32

Znany inwestor chce za 2,4 mld zł skupić akcje chemicznej spółki i wycofać ją z GPW.

Wezwanie do sprzedaży akcji Synthosu ogłosił w czwartek FTF Galleon, fundusz należący do Michała Sołowowa. Płaci 4,78 zł za papier, to o 1 grosz mniej niż wynosił kurs na czwartkowym zamknięciu sesji. Chce skupić wszystkie pozostające w wolnym obrocie akcje (Galleon kontroluje ich 62 proc.). Gdyby udało się kupić wszystkie, nabywca wydałby na nie około 2,4 mld zł i tym samym byłby w czołówce wezwań w historii GPW pod względem wartości. Zapisy zaczną się 17 listopada i potrwają miesiąc. Po skupieniu akcji Michał Sołowow wycofa Synthos z giełdy i tym samym stworzy potężne imperium spółek kontrolowanych w 100 proc. przez polskiego inwestora. Synthos dołączy m.in. do: Rovese, Barlinka, Komfortu, Nexterio i North Foodu. O powodzeniu wezwania zdecydują fundusze, głównie OFE, bo to ich rękach jest większość akcji pozostających w wolnym obrocie.

O tym dlaczego miliarder chce zdjąć Synthos z GPW i jakie są szanse powodzenia wezwania, przeczytasz w piątkowym „Pulsie Biznesu”. Użytkownicy z wykupioną subskrypcją mogą przeczytać tekst już o 22:00.

 

Michał Sołowow
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane