Japoński gigant elektroniki Sony Corporation ogłosił powołanie spółki zależnej o nazwie Aerosense, która będzie produkować drony dla sektora biznesowego.

— Szukamy nowych możliwości w naszym portfolio na rynkach rozwojowych. Kluczem będzie zaadoptowanie innowacji, które opracował nasz koncern, m.in. na polu kamer i sensorów — powiedział na konferencji prasowej Hiroki Totoki kierujący w Sony działem smartfonów, który będzie odpowiadał za rozwój spółki Aerosens.
Drony, bezzałogowe zdalnie sterowane obiekty latające, szybko stały się głównym obszarem badań dla firm internetowych i technologicznych — zauważa „Wall Street Journal”.
Dziennik przypomina, że Google i Amazon intensywnie pracują nad możliwością dostarczania zamówień internetowych dronami.
Także w Japonii urządzenia te zyskują na znaczeniu, choć coraz głośniej mówi się tam o konieczności lepszej regulacji możliwości korzystania z dronów przez każdego obywatela. WSJ przypomina incydent z kwietnia, kiedy mężczyzna — właściciel drona, przewiózł nim materiały radioaktywne na dach urzędu premiera.
Największy pod względem przychodów udział w światowym rynku dronów ma obecnie chińska spółka SZ DJI Technology Co. stojąca za marką Phantom. Według raportu spółki Radian Insights Inc., w 2021 r. światowy rynek komercyjnych dronów będzie wart 4,8 mld USD.