Soros wygrał potyczkę z byłą partnerką

WST
opublikowano: 03-04-2014, 00:00

Sąd apelacyjny w Nowym Jorku przychylił się do odwołania George’a Sorosa, legendarnego inwestora, w związku ze sprawą, którą wytoczyła mu brazylijska aktorka Adriana Ferreyr.

Zarzuca słynnemu inwestorowi, że nie wywiązał się ze złożonej jej obietnicy. Chodzi o zakup drogiego mieszkania na Manhattanie. Nieruchomość warta jest około 2 mln USD, ale aktorka domaga się od 83-letniego Sorosa aż 50 mln USD odszkodowania. Choć sąd zgodził się na argumentację miliardera, nie odrzucił jednak pozostałych zarzutów, które postawiła mu Brazylijka. Zarzuca mu także, że dopuścił się naruszenia jej nietykalności cielesnej i doprowadził do powstania szkód fizycznych i emocjonalnych — w 2010 r. w trakcie kłótni uderzył ją w twarz i złapał za gardło. Do kłótni doszło po tym, jak Soros poinformował Ferreyer, że podarował dwupokojowe mieszkanie innej dziewczynie, którą zresztą później poślubił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu