Sovereign Capital idzie na NewConnect

opublikowano: 28-01-2008, 17:41

Zarząd Sovereign Capital zapowiedział podjęcie działań, mających doprowadzić do jak najszybszego wprowadzenia akcji spółki na rynek New Connect.

Sovereign Capital poinformował w poniedziałek, że nie otrzymał jeszcze decyzji KNF zakazującej dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym akcji spółki. Nie był tym samym w stanie przeanalizować szczegółowego uzasadnienia przedstawionego przez KNF, a tym samym odnieść się do wskazanych powodów odmowy dopuszczenia spółki na GPW.

Aby jednak umożliwić handel akcjami spółki, nabytymi przez inwestorów w ofercie publicznej, zarząd Sovereign Capital zapowiedział, że niezwłocznie podejmie działania w celu jak najszybszego wprowadzenia akcji spółki na rynek nieregulowany, NewConnect. Nie oznacza to jednak końca sporu z KNF. Zdaniem zarządu Sovereign Capital podjęta 23 stycznia przez KNF decyzja o nie dopuszczeniu akcji spółki do obrotu regulowanego jest krzywdząca dla spółki oraz jej inwestorów.

- Po otrzymaniu decyzji KNF rozpoczną się przygotowania do wszczęcia procedury odwoławczej od decyzji, których pierwszym krokiem będzie złożenie w Urzędzie KNF wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami celem Sovereign Capital S.A. pozostaje notowanie akcji Spółki na rynku regulowanym – głosi komunikat.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane