SP nie odda 21 proc. akcji PZU

Łukasz Świerżewski
03-04-2002, 00:00

Rząd podjął decyzję o wycofaniu się Skarbu Państwa z umowy sprzedaży Eureko 21 proc. akcji PZU w ofercie niepublicznej.

— Rada Ministrów wyraziła zgodę na odstąpienie od drugiej umowy dodatkowej — twierdzi Wiesław Kaczmarek, szef MSP.

Zgodnie z podpisanym w październiku 2001 r. aneksem do umowy prywatyzacyjnej, Eureko miało kupić dający mu kontrolę nad PZU pakiet akcj za 2,77 mld zł. Decyzję o sprzedaży PZU poza ofertą publiczną podjęła Aldona Kamela-Sowińska, była minister skarbu. Umowa nie weszła jednak w życie, ponieważ do dziś resort spraw wewnetrznych nie wyraził zgody na pośrednie przejęcie przez Eureko kontroli nad nieruchomościami PZU. W związku z tym od początku 2002 r. obie strony mają prawo odstąpienia od umowy.

Odstąpienie od transakcji sprzedaży akcji w ofercie niepublicznej nie oznacza rezygnacji z dalszej prywatyzacji PZU.

— Rada Ministrów zaleciła, aby przystąpić do prac nad prospektem emisyjnym i zaopiniowała, aby minister skarbu zaoferował Eureko pakiet akcji — twierdzi Wiesław Kaczmarek.

Jest to zgodne z pierwszym aneksem do umowy prywatyzacyjnej, który przewiduje upublicznienie PZU i sprzedaż w chwili wprowadzenia akcji towarzystwa na giełdę 21 proc. akcji Eureko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SP nie odda 21 proc. akcji PZU