Spada aktywność inwestorów venture capital

  • DI
opublikowano: 25-10-2019, 09:30

Aktywność inwestycyjna w zakresie venture capital pozostała stosunkowo niska w trzecim kwartale, wynika z danych firmy GlobalData.

Transakcje o niskiej wartości (do 10 mln USD) nadal dominowały w inwestycjach venture capital z 74,9-procentowym udziałem w ogólnym wolumenie, przy czym największa liczba transakcji została ogłoszona w przedziale od 1 mln USD do 5 mln USD. Podczas gdy udział transakcji o niskiej wartości pozostawał w większości niezmieniony przez pierwsze dwa miesiące, to w trzecim miesiącu kwartału udział ten zmniejszył się.

Pięć krajów o największym wolumenie transakcji (USA, Chiny, Wielka Brytania, Indie i Kanada) łącznie odpowiadało za ponad 75 proc. całkowitego wolumenu inwestycji VC (w tym inwestycjach o ujawnionej wartości finansowania).

W USA odnotowano spadek liczby inwestycji VC w ciągu ostatnich dwóch miesięcy III kw. 2019 r., podczas gdy wartość inwestycji pozostała w większości niezmieniona. Z drugiej strony, Chiny odnotowały stały wzrost wartości inwestycji VC pomimo niespójnego wolumenu inwestycji w III kwartale.

- W związku z rosnącą niepewnością gospodarczą i geopolityczną, inwestorzy stają się coraz bardziej ostrożni, co odzwierciedla się również w malejącej/niespójnej działalności transakcyjnej na niektórych kluczowych rynkach. Jednakże, inwestorzy będą prawdopodobnie nadal obstawiać obiecujące spółki, zachowując jednocześnie czujność w odniesieniu do rozwoju sytuacji wokół amerykańsko-chińskiej wojny handlowej oraz brexitu – mówi cytowany w komunikacie Aurojyoti Bose, analityk transakcji finansowych w GlobalData.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy