Spada indeks europejskiego rynku akcji

opublikowano: 02-12-2022, 11:22
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Paneuropejski Stoxx Europe 600 traci ok. 0,2 proc. choć drożeją prawie dwie trzecie spółek wchodzących w skład indeksu.

Poprawie nastrojów nie sprzyja mieszany wynik czwartkowej sesji na Wall Street, a także słabsze niż oczekiwano dane o niemieckim eksporcie i imporcie w październiku. Rynkowi akcji nie sprzyja także niepewność związana z piątkowym raportem z amerykańskiego rynku pracy, który w zależności od odczytu może wpłynąć na kierunek indeksów na najbliższych sesjach. Rentowności obligacji państw eurolandu spadają. Euro minimalnie słabnie wobec dolara.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Podaż przeważa w 10 z 19 głównych segmentach rynku. Najmocniej tanieją akcje spółek ubezpieczeniowych (-0,6 proc.), surowcowych (-0,8 proc.) i naftowych (-1,5 proc.). Największa przewaga popytu jest w segmentach spółek medialnych, handlu detalicznego (po 0,65 proc.) i nieruchomości (1,4 proc.).

W Londynie FTSE100 spada o 0,3 proc., a najmocniej taniejącymi spółkami są koncerny górnicy Rio Tinto (-1,5 proc.) i naftowy BP (-2,5 proc.). W Paryżu CAC40 traci 0,2 proc. Spadają kursy 20 z 40 spółek z indeksu, najmocniej koncernu farmaceutycznego Sanofi (-2,1 proc.). We Frankfurcie DAX rośnie o 0,25 proc. Drożeją akcje 28 z 40 niemieckich blue chipów. Liderem zwyżek jest gigant rynku mieszkań na wynajem Vonovia (2,7 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane