Spada sprzedaż szkockiej whisky w Wlk. Brytanii

opublikowano: 12-10-2017, 14:07
aktualizacja: 12-10-2017, 14:08

Sprzedaż szkockiej whisky w Wielkiej Brytanii spadła po tym jak podniesione zostały podatki od alkoholi, donosi Bloomberg.

Według danych zaprezentowanych przez brytyjski rząd sektor napojów alkoholowych odnotował sprzedaż 36,7 mln butelek „szkockiej” w pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. wobec 37,7 mln w tym samym okresie roku poprzedniego.

Branżowy organ, Szkockie Stowarzyszenie Whisky chce by kanclerz Philip Hammond zniósł sięgajacą 3,9 proc. podwyżkę ceł na alkohole. Podwyżka doprowadziła do tego, że aż 80 proc. kosztu butelki stanowią podatki.

Hammond wprowadzając wyższe kontrybucje doprowadził nie tylko do spadku popytu na „szkocką” w Wielkiej Brytanii, ale także do obniżenia wpływów do budżetu z tytułu sprzedazy – twierdzi Karen Betts, dyrektor Szkockiego Stowarzyszenia Whisky. Dodaje, że kaclerz powinien w listopadowym budżecie zrezygnować z opłaty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu