Spada temperatura na rynku pierwotnym

KZ
opublikowano: 16-12-2013, 00:00

Nieudany debiut akcji Energi na warszawskiej giełdzie z pewnością nie pozostanie bez wpływu na koniunkturę na rynku pierwotnym, zwłaszcza że na wtórnym nastroje wyraźnie się pogorszyły.

Na razie nie storpedowało to trwających ofert: MFO, producent zimno giętych profili stalowych, poinformował, że znalazł chętnych na wszystkie sprzedawane akcje. Dziś i jutro przyjmowane są jeszcze zapisy od inwestorów instytucjonalnych, ale powinna to być formalność, bo fundusze składały deklaracje kupna w book buildingu. Jego wynik można uznać za zadowalający, bo cena sprzedaży ustalona została na 11,3 zł, 6 proc. poniżej maksymalnej. Wartość oferty to 22,6 mln zł.

Do jutra przyjmowane są natomiast zapisy drobnych graczy i deklaracja instytucji w ofercie publicznej Vistalu Gdynia, producenta konstrukcji stalowych. Tu cena maksymalna wynosi 18 zł, a spodziewana wartość emisji 76 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu