Spadają rentowności obligacji USA

opublikowano: 15-10-2019, 14:19

Malejący optymizm inwestorów dotyczący rychłego zawarcia umowy handlowej USA z Chinami ma odzwierciedlenie w rosnącym popycie na obligacje.

Rynek obligacji ruszył we wtorek po tym jak nie pracował w poniedziałek z powodu Dnia Kolumba. Głównym tematem pozostają negocjacje handlowe USA z Chinami. Z ostatnich doniesień wynika, że wciąż pozostały nierozstrzygnięte szczegóły, które Pekin chce wyjaśnić do końca zanim zdecyduje się na podpisanie umowy. To nie poprawiło nastrojów.

Rentowność obligacji 10-letnich USA spadała o 6,2 pkt. bazowego do 1,691 proc., a 2-letnich spadała o 6,1 pkt. bazowego do 1,553 proc. Rentowność „trzydziestolatek” spadała o 4,8 pkt. bazowego do 2,166 proc.

- Rentowności dziś spadają, moim zdaniem częściowo z powodu tego, że wciąż jest konieczna praca przy umowie handlowej, a także z powodu dalszego napływu słabych danych makro na świecie – napisał w raporcie John Briggs, szef strategii w NatWest Markets.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA