Spadają zyski Hyundai Motor

opublikowano: 26-04-2016, 11:06

Ostatnie miesiące nie są specjalnie udane dla koncernu Hyundai Motor, głównie przez Chiny, donosi Bloomberg.

Jeden z dwóch największych obok Kia Motors producentów samochodów z Korei Południowej odnotował dziewiąty z kolei spadek zysku kwartalną, po tym jak doszło do negatywnych zmian na chińskim rynku, mającym największy udział w strukturze przychodów firmy.

Zysk netto Hyundai Motor w kwartale zakończonym w marcu 2016 r. spadł do 1,69 bln wonów (1,5 mld USD). To wynik zgodny ze średnią oczekiwań analityków. Z kolei na poziomie operacyjnym zysk wyniósł 1,34 bln wonów wobec średniej prognozy rzędu 1,42 bln wonów. 

Dostawy samochodów do Chin, największego zagranicznego rynku spadły o 9,6 proc. do 240 tys. pojazdów dyskredytując odnotowany wzrost na rodzimym rynku. Sprzedaż w kraju, gdzie spółka notuje najwyższą zyskowność powiększyła się o 3,7 proc. do 161 tys. aut napędzana  popytem na odnowiony model SUV-a Tucson i sedan Avante. Z kolei sprzedaż w USA wzrosła o 0,8 proc. do 173 tys. pojazdów zaś w Indiach podskoczyła aż o 12 proc. do 111 tys. 

W trakcie wtorkowej sesji na giełdzie w Seulu akcje spółki zyskiwały około 2 proc. podczas gdy indeks Kospi rósł o około 0,2 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane