Spadek cen ropy podtrzymał wzrosty na giełdzie w Tokio

opublikowano: 05-11-2004, 09:05

Giełda w Tokio zakończyła piątkową sesję wyraźnym wzrostem. Nikkei rósł na zamknięciu o 1,1 proc. Topix zwyżkował o 0,9 proc. W ciągu tygodnia indeksy zyskały odpowiednio 2,7 i 2,5 proc. Popyt wzrósł dzięki czwartkowym zwyżkom na Wall Street oraz największemu w tym tygodniu spadkowi kursu ropy.

W czwartek na giełdach w USA dominował popyt. Dow Jones wzrósł o 1,75 proc., Nasdaq o 1 proc., co pozwoliło mu się utrzymać powyżej poziomu 2000 pkt. Cena baryłki ropy spadła do 48,82 USD na zamknięciu sesji na NYMEX. Na rynkach azjatyckich płacono za nią w piątek rano nawet 48,50 USD.

Na giełdzie w Tokio największym popytem cieszyły się akcje eksporterów. Japońscy inwestorzy oczekują, że spadek cen paliw zwiększy skłonność do konsumpcji w USA. Kolejną sesję drożały akcje Canona i Sony, producentów elektroniki użytkowej. W górę poszedł również kurs koncernu motoryzacyjnego Honda. Spadek cen ropy tradycyjnie wywołał zwyżki kursów przewoźników lotniczych, All Nippon Airways i Japan Airlines.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Spadek cen ropy podtrzymał wzrosty na giełdzie w Tokio