Spadek cen ropy pokrzyżował plany Verbio

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2006, 14:09

Cena baryłki ropy spadła o 25 proc. od 14 lipca, kiedy osiągnęła w czasie sesji rekordowy poziom 78,40 USD. Ropa tanieje mimo zapowiedzi redukcji wydobycia przez OPEC o 1 mln baryłek dziennie.

Cena baryłki ropy spadła o 25 proc. od 14 lipca, kiedy osiągnęła w czasie sesji rekordowy poziom 78,40 USD. Ropa tanieje mimo zapowiedzi redukcji wydobycia przez OPEC o 1 mln baryłek dziennie.

Perspektywa taniejących paliw wzbudza optymizm, ale są tacy, którzy się z tego nie cieszą. Verbio Vereinigte BioEnergie, niemiecki producent biopaliw miał w środę zadebiutować na giełdzie, ale odłożył te plany na później. Zapowiedział także obniżenie ceny, po jakiej sprzeda akcje. Verbio obawia się podzielenia losu innych spółek z branży, które w ostatnim czasie zdecydowały się na wejście na giełdę licząc na zdyskontowanie obaw rekordowych notowań ropy. Akcje niemieckiego Cropenergies, staniały w dniu debiutu, 29 września, o 5 proc. Podobnie, o 5,5 proc. spadła w pierwszym dniu notowań, 25 września, wartość rynkowa BDI Biodiesel International.

MD, Bloomberg

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Spadek cen ropy pokrzyżował plany Verbio