Spadki na europejskich rynkach akcji

opublikowano: 12-11-2020, 11:45

Na europejskich rynkach akcji przewagę ma podaż po tym jak wcześniej osiągnęły ośmiomiesięczne maksimum, informuje Reuters.

Paneuropejski STOXX 600 spada o 0,3 proc. Główny indeks giełdy we Frankfurcie traci 0,5 proc., w Paryżu spada o 0,7 proc., a w Londynie idzie w dół o 0,4 proc. Pomimo zmiany nastrojów wartość STOXX 600 rośnie wciąż o ponad 13 proc. w listopadzie, najwięcej w miesiącu w historii.

- To kalibracja, a nie kapitulacja, wcześniejszych wzrostów spowodowanych doniesieniami o szczepionce – przekonują analitycy Mizuho Banku.

Ich zdaniem rynek dostosowuje się do tego, że dystrybucja szczepionki może potrwać miesiące kiedy tymczasem w Europie i USA następują kolejne fale pandemii, zwiększające prawdopodobieństwo kolejnych ograniczeń.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród spółek spadkiem o ponad 4 proc. wyróżnia się Siemens. Inwestorzy sprzedają akcje niemieckiego koncernu choć jego wyniki kwartalne okazały się lepsze niż oczekiwano. Zurich Insurance Group drożeje dzięki dobrym wynikom nowego biznesu ubezpieczeń na życie w trzecim kwartale. Generali tanieje, bo akcjonariusze dowiedzieli się, że spółka nie wypłaci drugiej transzy dywidendy za 2019 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane