Spadki na giełdach w USA

opublikowano: 02-10-2020, 16:47

Wykrycie koronawirusa u prezydenta Donalda Trumpa wystraszyło inwestorów i wywołało zwiększoną podaż aktywów większego ryzyka.

Po godzinie handlu indeksy amerykańskich rynków akcji spadają, ale nie tak mocno jak na samym początku. DJIA i S&P500 tracą ok. 0,8 proc., a Nasdaq spada o 1,0 proc. Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział, że Trump ma bardzo lekkie objawy choroby, podobne do zaziębienia. Dane makro podane przed sesją nie pomogły rynkom. Liczba miejsc pracy stworzonych przez gospodarkę we wrześniu okazała się mniejsza niż oczekiwano, a zamówienia w przemyśle rosły mniej od prognoz rynkowych.

Rosną rentowności obligacji USA i indeks dolara. Dlatego pomimo wzrostu awersji do ryzyka tanieje o 0,4 proc. złoto, którego uncja kosztuje obecnie 1908,50 USD. Ropa WTI tanieje o ponad 4 proc. do 37,11 USD.

Podaż przeważa w 9 z 11 głównych segmentach S&P500. Największą widać w energii (1,4 proc.), IT (-1,3 proc.) oraz usługach telekomunikacyjnych (-1,1 proc.). Popyt przeważa w segmentach użyteczności publicznej (0,2 proc.) i materiałowym (0,3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane