Spadki na koniec tygodnia

DI, Bloomberg, PAP
opublikowano: 23-01-2015, 23:23

Za nami decyzja EBC, a przed nami wybory w Grecji. Amerykańska giełda zakończyła tydzień minimalnymi spadkami.

W końcówce tygodnia na światowych rynkach nie brakowało emocji. W czwartek EBC podjął decyzję o rozpoczęciu programu skupu aktywów, a w piątek ostatnie wiece wyborcze zorganizowali greccy politycy. W niedzielę Grecja wybierze swoich przedstawicieli.  

Indeks S&P 500 stracił w piątek 0,55 proc., Dow Jones Industrial Average spadł o prawie 0,8 proc., a Nasdaq zakończył tydzień zyskiem 0,16 proc.  

Na parkiecie drożały akcje kawiarnianego giganta Starbucks. Notowania sieci podskoczyły o 6,6 proc. do rekordowego poziomu - spółka pochwaliła się, że jej zysk wzrósł w pierwszym kwartale o 82 proc.

Agencja Bloomberg odnotowała także wzrosty m.in. firm E*Trade Financial Corp. i Honeywell International oraz straty UPS, Avon Products i Kimberly-Clark.  

Dane makro? Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI dla przemysłu w styczniu wyniósł 53,7 pkt. wobec 53,9 pkt. miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy wynosił 54,0 pkt. Indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board wzrósł natomiast o 0,5 proc. m/m w grudniu do 121,1 pkt. 

Indeks aktywności w gospodarce amerykańskiej NAI spadł w grudniu do minus 0,05 pkt. z plus 0,92 pkt. miesiąc wcześniej po korekcie z plus 0,73. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie plus 0,48 pkt. 

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w grudniu wyniosła 5,04 mln w ujęciu rocznym wobec 4,92 mln w listopadzie. Analitycy z Wall Street spodziewali się wzrostu sprzedaży domów na rynku wtórnym do 5,08 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadki na koniec tygodnia