Spadki w Europie osłabiły koniunkturę na GPW

Przemek Barankiewicz
20-04-2001, 10:46

Początek piątkowej sesji na GPW przyniósł odreagowanie ostatnich wzrostów. Powodem jest spadek notowań na giełdach europejskich, spowodowany słabymi prognozami ogłoszonymi przez Nokię i Ericssona. Na razie słabo spisują się rodzime blue-chipy. Nieoczekiwanie spada kurs KGHM, któremu nie pomogły wczorajsze dobre informacje. Skarb państwa odłożył sprzedaż pakietu akcji, czekając na poprawę rynkowej koniunktury, a do rady nadzorczej weszli przedstawiciele zagranicznych inwestorów.

Spadają notowania telekomów. Przecena Netii stanowi korektę ostatniego wzmocnienia jej wyceny. Akcje TPSA nie najlepiej reagują na informację o postępach w rozmowach między MSP a France Telecom. Rynek obawia się zapewne, że wynegocjowana przez resort cena za kolejny pakiet akcji operatora będzie zbyt niska.

Z banków drugi dzień z rzędu najlepszy jest BRE. Po znakomitej rekomendacji wydanej przez Societe Generale, bank przejął kontrolę nad OFE Ego, należącym dotychczas do BIG BG.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadki w Europie osłabiły koniunkturę na GPW