Czytasz dzięki

Spece od Pythona mają nowego inwestora

opublikowano: 21-10-2020, 15:21

Fundusz Innova Capital nabył kontrolny pakiet udziałów w STX Next – jednym z największych polskich software housów.

STX Next to jeden z największych software house’ów w Polsce i jednocześnie największy zespół deweloperów w Europie wyspecjalizowany w realizacji projektów z wykorzystaniem języka programowania o nazwie Python.

Maciej Dziergwa
Maciej Dziergwa
Prezes i współwłaściciel STX Next

W pięciu krajowych biurach oraz w oddziale holenderskim zatrudnia łącznie ponad 300 specjalistów, którzy realizują projekty dla klientów z wielu krajów świata pomagając im w cyfryzacji biznesu.

Jeszcze niedawno spółka myślała o wejściu na giełdę, żeby pozyskać pieniądze na przyspieszenie rozwoju przez akwizycje, jednak uzyskała właśnie inne wsparcie w realizacji swoich planów.

Fundusz Innova Capital odkupił od Softax udziały w STX Next i stał się jej największym udziałowcem. W firmie nadal pozostaje prezes, założyciel i współwłaściciel – Maciej Dziergwa. Przy wsparciu Innovy planuje realizować przejęcia i umacniać międzynarodową pozycję spółki. Przygląda się obecnie kilku podmiotom.

Wartości transakcji nie ujawniono. W ubiegłorocznym wywiadzie dla „PB” Maciej Dziergwa szacował, ze wycena takiej spółki jak STX Next powinna opierać się na 8-12-krotności EBITDA.

STX Next, według danych z KRS ubiegły rok zamknęła z 14,6 mln zł zysku netto, 14,7 zysku operacyjnego i mln zł 57,4 przychodów. 

W transakcji pozyskania inwestora doradzał CMT Advisory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane