Specjalista od palet z Eko medalem

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Spółka CHEP, dostawca rozwiązań do zarządzania opakowaniami transportowymi, została uhonorowana tytułem „Promotora Ekologii”.

To nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku” organizowanymprzez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod patronatem Ministerstwa Środowiska. CHEP dostał wyróżnienie za opracowanie i wdrożenie narzędzia „Kalkulator środowiskowy” oraz korzyści ekologiczne, jakie wprowadza system poolingu (współdzielenia) palet oferowany przez spółkę.

Produkcja palet i ich transport wiążą się z emisją do atmosfery dwutlenku węgla. Aby zredukować negatywny wpływ na środowisko, CHEP zaopatruje się w drewno tylko z certyfikowanych źródeł, ogranicza produkcję palet przez zastosowanie recyklingu i ponowne użycie tych samych materiałów. Elementy, które nie mogą być ponownie użyte, są wykorzystywane jako surowiec do produkcji płyt wiórowych, ściółki lub jako opał. Gwoździe używane przez CHEP także są poddawane recyklingowi. Takie działania pozwalają znacznie zredukować zapotrzebowanie na surowce naturalne i zapobiegają ich marnotrawieniu.

Optymalne rozmieszczenie magazynów CHEP umożliwia zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji spalin i zanieczyszczeń powstających podczas transportu. Przez precyzyjne planowanie tras, współdzielenie transportu i współpracę w wykorzystaniu przejazdów klientów firmy pozwoliły jej tylko w 2012 r. ograniczyć emisję CO 2 do atmosfery o 1,6 tys. ton.

— Większość naszych klientów to firmy, które bardzo odpowiedzialnie podchodzą do spraw środowiskowych. Fakt, że rozwiązania, które oferujemy pozwalają redukować negatywny wpływ na otoczenie, jest dla nich bardzo istotny — podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP w Polsce i krajach bałtyckich.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu