Spekulanci z Reddit adoptowali 3,5 tys. goryli

opublikowano: 18-03-2021, 07:01

Uczestniczy forum inwestycyjnego WallStreetBets z serwisu Reddit zmawiali się dotychczas w sprawie pompowania kursów akcji. Tym razem postanowili pomóc zagrożonym wyginięciem gorylom górskim.

Uczestnicy WallStreetBets w ciągu sześciu dni adoptowali ok. 3,5 tys. goryli i przekazali ponad 350 tys. USD na rzecz organizacji The Dian Fossey Gorilla Fund International, zajmującej się działaniami na rzecz ochrony zagrożonych goryli górskich. Kierująca nią dr Tara Stoinski podziękowała społeczności Reddit w specjalnym nagraniu.

- Oni naprawdę dokonali zmiany w naszym świecie i pokazali co można osiągnąć kiedy ludzie działają razem. Kiedy ratujemy goryle, ratujemy także lasy i ratujemy nasz świat – powiedziała dr Stoinski w BBC.

Organizacja podkreśliła, że wcześniej podczas weekendu miała ok. 20 nowych adopcji.

Skąd zainteresowanie WallStreetBets gorylami górskimi? Uczestnicy forum, których liczba wzrosła z 2 mln na początku roku do 10 mln w marcu często nazywają siebie „małpami” i używają emotikonu goryla. Według niektórych, w nawiązaniu do filmu „Planeta Małp”. W ich wpisach na forum często pojawia się motto „małpy razem silne”, pochodzące z filmu, gdzie wypowiada je jeden bohaterów. Inni twierdzą, że nazwa „małpy” pochodzi od tego, że uczestnicy forów inwestycyjnych losowo jak małpy wciskają klawisze kupna akcji spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane