Spokojniej na światowych rynkach akcji

Marek Wierciszewski
opublikowano: 25-01-2011, 00:00

Po dwóch dniach wyraźnej przeceny ustabilizowały się ceny akcji notowanych na większości giełd dalekowschodnich. Piąty raz z rzędu spadki notowano jedynie na Filipinach. Siła jena japońskiego sprawia, że wyniki kwartalne spółek azjatyckich nie dorównują amerykańskim. Spośród 40 spółek zaliczanych do MSCI Asia Pacific, które do tej pory opublikowały raporty kwartalne, pozytywnie zaskoczyło 18 (to dokładnie tyle firm, ile oczekiwaniom rynkowym nie sprostało).

Notowaniom spółek niemieckich zaszkodziły dane o pogorszeniu koniunktury w przemyśle największej unijnej gospodarki. Na plus zaskoczył jednak wskaźnik PMI dla sektora usługowego strefy euro.

W pierwszej części handlu na Wall Street spadał kurs McDonald’s. Spółka ujawniła wczoraj zysk netto i przychody z czwartego kwartału — okazały się one zgodne z oczekiwaniami. 2–procentowe wzrosty zaliczyły natomiast papiery Halliburton. Przed dzwonkiem na otwarcie spółka obsługująca instalacje naftowe podała wyniki kwartalne. Zysk netto na akcję sięgnął 68 centów, podczas gdy analitycy spodziewali się 63 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane