Spokojny początek nowego tygodnia

Marek Wołos
opublikowano: 12-02-2008, 00:00

Pierwsza sesja tygodnia nie przyniosła rozstrzygnięć. Próba umocnienia złotego nie powiodła się. EUR/PLN nie spadł poniżej 3,61. Dolar, po otwarciu rynku amerykańskiego lekko zwyżkował wobec euro prowadząc do zwyżki USD/PLN w okolice 2,50. Sytuacji na krajowym rynku nie poprawiły doniesienia, że agencja ratingowa S&P może podwyższyć perspektywy ratingu Polsce. Wcześniej podobne głosy płynęły ze strony innych agencji.

Nastroje w tym tygodniu zależą od notowań EUR/USD i japońskiego jena. Dolar powinien kontynuować wzrosty. Sprzyjać temu mogą spadki na giełdach, które wzmacniają popyt na obligacje w USA i na USD. To może spowodować wzrost notowań USD/PLN do 2,52-2,55. Dopiero pod koniec tygodnia dane o inflacji powinny wzmocnić złotego, gdyby okazało się, że wskaźnik inflacji przekroczył prognozy rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane