Spółka Comarchu podpisze umowę z BGK

GSU
opublikowano: 05-11-2019, 13:25

Bank Gospodarstwa Krajowego planuje podpisać z CA Consulting z grupy Comarch, umowę w trybie negocjacji bez ogłoszenia, na rozwój systemu bankowości elektronicznej (NBE) – wynika z ogłoszenia o dobrowolnej przejrzystości ex ante.

Szacowana wartość zlecenia to 5,76 mln zł netto. 

Kontrakt ma być podpisany do końca 2021 r. z serwisem do 5 maja 2022 r.  Umowa zawiera prawo opcji w postaci 1 tys. MD.

CA Consulting w wyniku wygrania przetargu w grudniu 2014 r. podpisała umowę na wdrożenie systemu NBE. Zamówienie obejmowało wdrożenie NBE i jego integrację m.in. z systemem centralnym BGK. Umowa przewidywała również opcję zamówienia przez BGK usług rozwoju systemu NBE, która została w całości wykorzystana.  BGK tryb negocjacji bez ogłoszenia uzasadnia m.in. koniecznością wdrożenia licznych zmian prawnych: „SplitPayment 2”, „Witraż”, czy nowe zasady realizacji transakcji transgranicznych. Na podstawie doświadczeń banku dotyczących realizacji takich zmian BGK szacuje, że od momentu ich zlecenia dostawcy potrzeba minimum ok. 3-4 miesięcy na przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie takich zmian w systemie NBE. 

„Przy czym w przypadku realizacji takiego projektu przez podmiot inny niż obecny dostawca, chociażby ze względu na fakt, że system NBE jest jeszcze w trakcie prac rozwojowych oraz nie została jeszcze wytworzona jego pełna dokumentacja techniczna – jest bardzo prawdopodobne, iż czas potrzebny na wdrożenie wymaganych zmian mógłby ulec znacznemu wydłużeniu (chociażby ze względu na przewidzianą Umową na konieczność walidacji kodu przez dostawcę na co potrzebny jest dodatkowy czas). Jest również prawdopodobne, że w tym na etapie wdrożenia systemu NBE, żaden inny dostawca nie podjąłby się realizacji modyfikacji” – czytamy w uzasadnieniu.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy