Spółka Dominiki Kulczyk straciła miliony na giełdzie

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, straciła w drugim kwartale 20,3 mln zł na części transakcji giełdowych na energię elektryczną.

Jak wyjaśniono, wynik ten to konsekwencja "wyjątkowej sytuacji na rynku energii elektrycznej".

Po podziale:
Zobacz więcej

Po podziale:

Dominika Kulczyk jest właścicielką Polenergii. Fot. Kamil Piklikiewicz

Ceny energii w drugim kwartale na TGE gwałtownie rosły. W "Pulsie Biznesu" opisywaliśmy sytuację tutaj>>

"W celu ograniczenia ekspozycji na ryzyko grupa podjęła działania polegające na zamknięciu pozycji skutkujących stratą oraz ograniczeniu skali działalności tradingowej do czasu ustabilizowania sytuacji na rynku energii" - podano.

W drugim kwartale 2018 r. Polenergia zanotowała 37,3 mln zł straty netto, co przełożyło się na stratę o zbliżonej wartości w całym pierwszym półroczu. Przed rokiem strata w II kwartale wynosiła 336 tys. zł, a w I półroczu zanotowano 1,2 mln zł zysku netto.

Przychody w II kwartale zwiększyły się o 31 proc. do 826,9 mln zł, a w I półroczu o 17 proc. do 1,57 mld zł. EBITDA po pierwszym półroczu to 58 mln zł, o 30 proc. mniej r/r.

50 proc. akcji Polenergii kontrolowanych jest przez Dominikę Kulczyk, Znacznymi pakietami dysponują rodzime OFE - Nationale-Nederlanden, Generali i Aviva.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spółka Dominiki Kulczyk straciła miliony na giełdzie