Spółka Dominiki Kulczyk straciła miliony na giełdzie

opublikowano: 09-08-2018, 07:14

Polenergia, spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, straciła w drugim kwartale 20,3 mln zł na części transakcji giełdowych na energię elektryczną.

Jak wyjaśniono, wynik ten to konsekwencja "wyjątkowej sytuacji na rynku energii elektrycznej".

Dominika Kulczyk jest właścicielką Polenergii.
Zobacz więcej

Po podziale:

Dominika Kulczyk jest właścicielką Polenergii. Fot. Kamil Piklikiewicz

Ceny energii w drugim kwartale na TGE gwałtownie rosły. W "Pulsie Biznesu" opisywaliśmy sytuację tutaj>>

"W celu ograniczenia ekspozycji na ryzyko grupa podjęła działania polegające na zamknięciu pozycji skutkujących stratą oraz ograniczeniu skali działalności tradingowej do czasu ustabilizowania sytuacji na rynku energii" - podano.

W drugim kwartale 2018 r. Polenergia zanotowała 37,3 mln zł straty netto, co przełożyło się na stratę o zbliżonej wartości w całym pierwszym półroczu. Przed rokiem strata w II kwartale wynosiła 336 tys. zł, a w I półroczu zanotowano 1,2 mln zł zysku netto.

Przychody w II kwartale zwiększyły się o 31 proc. do 826,9 mln zł, a w I półroczu o 17 proc. do 1,57 mld zł. EBITDA po pierwszym półroczu to 58 mln zł, o 30 proc. mniej r/r.

50 proc. akcji Polenergii kontrolowanych jest przez Dominikę Kulczyk, Znacznymi pakietami dysponują rodzime OFE - Nationale-Nederlanden, Generali i Aviva.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu