Spółka doniosła do KNF na byłych menedżerów

opublikowano: 28-01-2022, 07:33

Zarząd Satis Group złożył do KNF wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w sprawie dwóch byłych menedżerów. Chodzi o zatajenie przez nich informacji poufnych oraz o manipulację na rynku.

W zawiadomieniu spółka przedstawiła informacje uzyskane m.in. z zeznań Szymona Pury z dnia 22 listopada 2021 r., w postępowaniu prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w tym w szczególności informacje o zatajeniu prze Grzegorza Kiczmachowskiego i Tadeusza Bieniaka indywidualnej interpretacji podatkowej, z której wynikało, że sprzedaż akcji iAlbatros Poland nie spowoduje powstania zobowiązania podatkowego.

Obecny zarząd uważa także, że poprzednicy podali wprowadzili inwestorów giełdowych w błąd podając w 2017 r., że indywidualnej interpretacji podatkowej, z której wynikało, że sprzedaż akcji iAlbatros Poland nie spowoduje powstania zobowiązania podatkowego. Drugie przekłamanie miało polegać na tym, że podano, iż w grupie kapitałowej spółki, po skupie akcji własnych, pozostały przede wszystkim zobowiązania, a działalność emitenta ma się sprowadzać do ich obsługi, która będzie wymagać sprzedaży Satis GPS sp. z o.o. lub pozyskania finansowania zewnętrznego. Tymczasem w grupie kapitałowej emitenta było roszczenie o zwrot nadpłaty podatku w kwocie 17,1 mln zł .

O problemach spółki i poszukiwaniu przez nią kolejnej deski ratunku czytaj więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane