Spółka OT Logistics

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Grupa Kapitałowa OT Logistics powołała spółkę OTL Forwarding, która zapewni obsługę spedycyjną i transportową klientom z Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Macedonii.

Chodzi o zwiększenie obecności Grupy na tych rynkach i zwiększenia przeładunków w kontrolowanym przez OT Logistics porcie w chorwackiej Rijece.

OTL Forwarding z siedzibą w Belgradzie (Serbia) będzie się zajmowało m.in. spedycją krajową i międzynarodową (rzeczną, kolejową, drogową, lotniczą), przeładunkami, transportem towarów ponadgabarytowych, usługami typu project cargo (niestandardowe usługi transportowe), przewozem towarów w temperaturach kontrolowanych i obsługą celną. Nowa spółka będzie również korzystała z usług regionalnych portów morskich, w tym Rijeki i Plocze na południu Chorwacji.

— Utworzenie OTL Forwarding jest kolejnym krokiem w realizacji naszych strategicznych celów. Obecność na Zachodnich Bałkanach i w Słowenii ułatwi nam pozyskiwanie klientów, szczególnie zainteresowanych transportem drogowym i kolejowym, a także kontakt z nimi. Liczymy również, że intensyfikacja kontaktów biznesowych na tamtejszych rynkach wpłynie pozytywnie na wielkość przeładunków towarów w porcie w Rijece — mówi Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics. Jak dodaje, stworzenie kolejnej spółki to także element budowania przez OT Logistics korytarza transportowego Północ — Południe między morzami Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy