Czytasz dzięki

Spółka z NewConnect: "To szantaż korporacyjny"

opublikowano: 16-01-2019, 11:45
aktualizacja: 16-01-2019, 13:13

Zarząd spółki United oraz jej prezes Jan Karaszewski uważają, że stali się ofiarą szantażu korporacyjnego ze strony trzech osób, działających w porozumieniu i domagających się odkupienia akcji.

W komunikacie spółka podała, że osoby te wywierały nacisk mający na celu wymuszenie na spółce oraz na prezesie odkupienie akcji emitenta po cenie pięciokrotnie przewyższającej cenę wynikającą z aktualnych notowań spółki.

"Działania tych osób noszą ewidentne znamiona szantażu korporacyjnego, któremu Emitent nie zamierza ulegać albowiem wiązałoby się to ze szkodą dla Spółki oraz jej Akcjonariuszy" - zaznaczono.

Spółka zleciła też przygotowanie analizy prawnej, która powinna zakończyć się przygotowaniem zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w ramach zorganizowanej grupy przestępczej usiłującej wyłudzić mienie znacznej wartości.

"Zarząd Emitenta jest w posiadaniu dowodów potwierdzających możliwość popełnienia przestępstwa przez osoby, o których mowa powyżej" - dodano.

Poinformowano również, że zarząd rozważa niepublikowanie żadnych raportów do czasu zakończenia tej sprawy, ponieważ "przekazywane przez Zarząd informacje są wykorzystywane w celu podejmowania przestępczych działań mających na celu doprowadzenie do poniesienia przez Spółkę szkody majątkowej wielkich rozmiarów".

United to notowana na NewConnect firma, inwestująca w spółki z branży marketingowej. Jej strata netto po trzech kwartałach 2018 r. to 384 tys. zł. Największym akcjonariuszem jest Polish American Investment Fund (36,39 proc.), a porozumienie akcjonariuszy ma 5,01 proc. walorów. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu