Czytasz dzięki

Spółka żąda 10 mld USD od Sorosa za oszczerstwa

opublikowano: 18-04-2017, 07:32
aktualizacja: 18-04-2017, 07:34

Surowcowa spółka BSG Resources (BSGR) pozwała słynnego finansistę i filantropa George’a Sorosa. Domaga się 10 mld USD odszkodowania za utracone kontrakty w Gwinei, informuje Reuters.

BSGR złożył pozew w sądzie w Nowym Jorku. Kontrolujący spółkę izraelski miliarder Beny Steinmetz oskarża Sorosa i kontrolowane przez niego organizacje o manipulację władzami Gwinei. Słynny finansista miał oczernić BSGR i w ten sposób uniemożliwić mu zawarcie kontraktów w 2014 roku. 

Zobacz więcej

George Soros

Bloomberg

Reuters przypomina, że w grudniu władze Izraela umieściły Steinmetza w areszcie domowym po pojawieniu się oskarżeń, że wręczył dziesiątki milionów dolarów łapówek w Gwinei aby uzyskać lukratywne kontrakty dla swojej firmy. W styczniu biznesmen został zwolniony z aresztu i nie postawiono mu żadnych zarzutów.

BSGR zarzuca Sorosowi w pozwie, że sfabrykował oskarżenia wobec spółki. Zaznacza, że słynny finansista kierował się jedynie złośliwością, bo nie prowadzi interesów w Gwinei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane