Spółki 2Si kupiły grunty w KSSE

Maria Trepińska
opublikowano: 16-10-2001, 00:00

Spółki zależne z grupy 2Si podpisały umowę z zarządem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dotyczącą zakupu 0,5 ha gruntu na terenie tyskiej podstrefy. Jest to pierwszy krok w kierunku rozpoczęcia inwestycji w Technoparku oraz realizacji projektu Autostrady Firm Nowych Technologii.

W grudniu 2000 r. trzy spółki informatyczne zależne — 2Si Software and Serwis, Dot. Serwis oraz MiCOMP Software uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie KSSE.

— Planujemy, że łączne nakłady inwestycyjne wyniosą 4,6 mln zł. Zatrudnienie w KSSE może znaleźć 300 osób — mówi Jerzy Szymura, prezes 2Si.

Zgodnie z planami, na terenie gminy Tychy ma powstać Centrum Zaawansowanych Technologii Informatycznych. Dlatego też władze miasta zobowiązały się do wykonania koniecznych prac infrastrukturalnych, m.in. budowy drogi dojazdowej do Technoparku, doprowadzenia wody i energii.

Firma informatyczna 2Si z Katowic specjalizuje się m.in. w systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem oraz związanych z projektowaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Spółki 2Si kupiły grunty w KSSE