Spółki drożeją dzięki fuzjom i przejęciom

Marek Druś
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Ożywienie na rynku fuzji i przejęć sprzyjało rynkom akcji. Tak było też w poniedziałek. Indeksy w Europie rosły, m.in. dzięki potwierdzeniu pogłosek o zainteresowaniu holenderskim bankiem ABN Amro ze strony brytyjskiego Barclays. Akcje ABN drożały rekordowo, podobnie jak papiery niemieckiego biura podróży TUI, które ujawniło, że zamierza przejąć brytyjski First Choice Holidays. Na fali spekulacji o możliwej ofercie przejęcia drożały akcje francuskiego Vinci, największego na świecie koncernu budowlanego.

Sesje w USA rozpoczęły się wzrostami indeksów. Sprzyjały im zwyżki w Europie i Azji. Inwestorzy czekają na dane makro, a przede wszystkim na komunikat po kończącym się w środę posiedzeniu FOMC. Drożały akcje DaimlerChryslera, któremu rekomendację podwyższył Goldman Sachs. Mocno taniał Nortel Networks. Producent sprzętu telekomunikacyjnego ujawnił, że jego przychody w najlepszym wypadku osiągną ubiegłoroczny poziom.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu