Spółki IT pociągnęły w górę giełdy w Europie

Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Wawel" S.A.
29-06-2001, 19:23

LONDYN (Reuters) - Sesje na większości giełd europejskich zakończyły się zwyżkami, głównie dzięki dobrym notowaniom spółek z sektora nowoczesnych technologii. Wpływ na to miała pomyślna decyzja amerykańskiego sądu apelacyjnego dla Microsoft.

Zwyżkowały notowania takich gigantów jak Vivendi Universal, Philips Electronics i producent telefonów komórkowych Nokia.

Indeks całego sektora zyskał 1,6 procent. Indeks sektora medialnego zyskał dwa procent.

"Mamy zwyżki wsród telekomów i IT. Czy w ciągu ostatnich 24 godzin coś się w tych sektorach zmieniło. Nie" - powiedziała Fiona Gillespie, szef działu inwestycji w Edinburh Fund Managers.

Zbliża się koniec kwartału i wszyscy chcą mieć jak najlepsze wyniki. Fundusze inwestycyjne wysokiego ryzyka chronią swoje pozycje" - dodała.

Traciły spółki z sektorów energetycznego i bankowego.

Do spadku notowań spółek z sektora energii przyczyniła się wiadomość o dużych zapasach ropy naftowej w USA, co wywołało zniżkę cen tego surowca.

Spadek notowań banków jest wciąż efektem złych danych z banku inwestycyjnego Merrill Lynch.

Indeks Eurotop 300 zyskał 0,82 procent i wzrósł do poziomu 1.396,46 punktu, a indeks Euro Stoxx 50 wzrósł o 1,69 procent do 4.240,05 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Wawel" S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Spółki IT pociągnęły w górę giełdy w Europie