Spółki technologiczne przewodzą spadkom na giełdach w USA

Przemek Barankiewicz
20-05-2002, 19:43

Od kilku godzin indeksy w USA praktycznie nie zmieniają się. Początek sesji przyniósł jednak spadek, bo gracze uwierzyli analitykom z banku Merrill Lynch. Ich zdaniem, wzrosty z ubiegłego tygodnia – najpoważniejsze od kilku miesięcy – nie znajdują podstaw. Warto więc zrealizować zyski z akcji spółek technologicznych. Na publikacji raportu ML najbardziej tracą producenci oprogramowania.

Mocna przecena spotyka Microsoft. Rynek czeka na kolejne kroki spółki Billa Gates’s, która nie może skłonić klientów do kupna konsoli Xbox. Podobny spadek (około 4 proc.) dotknął udziałowców softwarowego Computer Associates. Departament Sprawiedliwości i SEC badaja błedne zaksięgowanie 500 mln USD do przychodów spółki. Najsłabszym papierem w branży jest jednak PeopleSoft, twórca oprogramowania dla działów obsługi klienta i zasobów ludzkich. Firma ciągle nie zanotowała poprawy popytu na swoje usługi.

W tradycyjnych sektorach wyróżnia się Lowe’s. Ta sieć handlowa dla majsterkowiczów poprawiła kwartalne zyski o 54 proc. i podniosła prognozy.

Kilkanaście procent traci wycena ImClone. Badania nie potwierdziły, że Erbitux, jeden ze sztandarowych leków spółki, skutecznie walczy z rakiem.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Spółki technologiczne przewodzą spadkom na giełdach w USA