Spółki z GPW, które najmocniej dotknie Grexit

KZ, Bloomberg
29-06-2015, 12:06

Banki i PZU są w największym stopniu narażeni na konsekwencje greckiego kryzysu ze względu na spadek cen polskich obligacji skarbowych - uważa Dariusz Górski, analityk DM BZ WBK.

Ekspert uważa ponadto, że osłabienie złotego może zwiększyć aktywność polityków w kwestii kredytów frankowych, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Kurs franka w poniedziałek o godz. 12 sięgał 4,03 zł.

Dariusz Górski uważa również, że rośnie ryzyko wyprzedaży akcji przez zarządzających funduszami - byłby to ruch wyprzedzający umarzanie jednostek przez klientów TFI, którzy stracą wiarę w zyski z giełdy. Tu, jego zdaniem, beneficjentami kryzysu greckiego będą firmy przemysłowe z dużym udziałem eksportu w przychodach (jak Kęty czy Forte), a ucierpią w pierwszej kolejności ci, którzy w aktywach mają obligacje skarbowe - jak banki i PZU.

Zdaniem eksperta DM BZ WBK, koniunktura na rodzimym rynku będzie bardzo zmienna, ale WIG20 nie powinien spaść poniżej poziomu 2200 pkt., który jest silnym technicznym wsparciem.

 

GREXIT - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ >>
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki z GPW, które najmocniej dotknie Grexit