Sportowcy: opieka na bank

Jacek Zalewski
03-10-2003, 00:00

PKO Banki Polski w latach 2003-06 wspomoże finansowo przygotowania polskich sportowców do Igrzysk Olimpijskich w Atenach i i Turynie.

Największy polski bank dopomagał już w organizacji zawodów żużlowych, narciarskich, żeglarskich, jeździeckich czy szachowych. Konsekwentnym dopełnieniem sportowej strategii sponsoringowej stało się porozumienie banku z Polskim Związkiem Szermierczym, przewidujące roztoczenie opieki nad kobiecą reprezentacją kraju we florecie.

— Szermierka jest sportem o silnych, polskich tradycjach. To jednocześnie sport czysty, elegancki, o przejrzystych regułach gry. Chcemy, aby w ten sposób był postrzegany również nasz bank — powiedział Andrzej Podsiadło, prezes zarządu PKO BP.

— Dobrze, że jeden z głównych naszych partnerów związał się także z florecistkami, z którymi wiążemy duże nadzieje na medale w Atenach — komentował Stefan Paszczyk, prezes PKOl.

Dodajmy, że wskutek dziwacznych decyzji międzynarodwej federcji szermierczej w greckich igrzyskach florecistki wystartują tylko w rywalizacji indywidualnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sportowcy: opieka na bank