Sprzedający żądają więcej

opublikowano: 13-06-2019, 22:00

W trzy miesiące ceny ofertowe mieszkań w 16 polskich miastach monitorowanych przez Expandera i Rentier.io wzrosły średnio o 5 proc.

Najbardziej w Radomiu (o 10 proc.) i Katowicach (o 9 proc.). W porównaniu z cenami sprzed roku przeciętna zwyżka jest dwucyfrowa.

— Dane na temat cen ofertowych nie dają dużych nadziei na to, że w najbliższym czasie ceny spadną. Obecnie wciąż rosną. Jedynym wyjątkiem jest Bydgoszcz, gdzie pozostały na poziomie z lutego. Średnio na całym rynku wzrosły o 5 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kontynuowanie takiego tempa oznaczałoby, że w ciągu 12 miesięcy wzrost osiągnie aż 21 proc. — mówi Anton Bubiel z Rentier.io.

Dynamiki, które podaje portal, to mediany wyliczone na podstawie analizy 40,3 tys. ogłoszeń sprzedaży, dostępnych w internecie w maju 2019 r. Wartości są publikowane tylko dla rynków, na których liczba ogłoszeń przekracza 100.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu