Sprzedano apartament za 11 mln zł w Złotej 44

  • DI
opublikowano: 06-02-2018, 13:07
aktualizacja: 06-02-2018, 13:09

240-metrowy apartament w wieży Libeskinda został sprzedany za blisko 11 mln zł, poinformowała firma BBI Development odpowiedzialna za sprzedaż w Złotej 44.

Klient, który chciał pozostać anonimowy, kupił apartament na jednym z wyższych pięter Złotej 44.

Złota 44
Złota 44
Marek Wiśniewski

Szczegóły transakcji, jak na przykład położenie apartamentu i jego dokładna cena, są objęte tajemnicą. Wartość inwestycji szacowana jest jednak na blisko 11 mln zł, a cena metra apartamentu na około 46 tys. zł.

Średnio za luksusowo wyposażony apartament w wieży wybudowanej przez BBI Development i Amstar trzeba było zapłacić w 2017 r. 30 tys. zł za metr kwadratowy.

– Zainteresowanie luksusowymi apartamentami w Złotej 44 jest coraz większe. Oceniamy, że 2018 r. także będzie szczególny pod względem sprzedaży apartamentów. Przewidujemy finalizację rekordowej liczby umów z indywidualnymi nabywcami – prognozuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development , odpowiedzialny za sprzedaż w Złotej 44.

Szczepański dodaje, że największą grupę kupujących apartamenty w inwestycji stanowią Polacy.

Christopher Zeuner, head of Europe w funduszu Amstar, zwraca uwagę, że w Polsce przybywa dobrze sytuowanych osób.

– Z badań KPMG wynika, że liczba dobrze zarabiających Polaków wyniosła w 2017 r. już 1,1 miliona osób i rośnie. Tym samym przybywa chętnych na dobra luksusowe, a takie są właśnie apartamenty w Złotej 44. Poza tym preferowaną formą lokowania kapitału przez bogatych Polaków jest inwestowanie w rynek nieruchomości. 76 proc. z nich - jak podaje KPMG - posiada drugie mieszkanie lub dom – wylicza Christopher Zeuner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane