Sprzedaż aut w Europie nadal spada

opublikowano: 15-11-2018, 08:43

W październiku dostawy nowych aut osobowych były o 7,4 proc. niższe niż rok wcześniej, poinformowało Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (EAMA).

Sprzedaż aut spadła w październiku do 1,08 mln. To wciąż skutki problemów spowodowanych przez wprowadzenie od września nowych standardów testów emisji spalin. Eksperci EY uważają, że sprzedaż nowych aut w listopadzie i grudniu będzie zbliżona do ubiegłorocznej. W skali roku będzie rosła jednak o mniej niż 2 proc. Po dziesięciu miesiącach rosła o 1,4 proc. w 2018 roku.

Wśród największych niemieckich producentów, Volkswagen był jedynym, który zanotował spadek sprzedaży w październiku. Wyniósł on aż 22 proc. Daimler zwiększył ją o 7,5 proc., a BMW o 15 proc. Spośród producentów z innych krajów Fiat Chrysler Automobiles zanotował spadek sprzedaży o 14 proc., a Renault o 15 proc. Peugeot też sprzedał mniej aut, ale tylko o niespełna 1 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu