Sprzedaż zaczyna się od kawy

[MCH]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

W ubiegłym tygodniu otwarto stronę internetową warszawskiego apartamentowca Cosmopolitan Twarda 2/4.

Otwarto też biuro sprzedaży, jednak kupno mieszkania będzie możliwe dopiero w maju. Jak deklaruje Michał Borowski, prezes spółki Tacit Development Polska, która jest inwestorem wieżowca, jeszcze przed uruchomieniem strony internetowej do firmy zgłosiło się 500 osób z pytaniami o inwestycję. Największym zainteresowaniem cieszą się penthouse’y na 44. piętrze budynku.

— Już wszystkie penthouse’y zostały zarezerwowane, niektóre przez kilka osób jednocześnie. Nie wykluczamy, że to, kto zostanie właścicielem najwyżej położonych mieszkań, rozstrzygniemy w drodze licytacji — zapowiada Michał Borowski.

W całym budynku znajdą się 252 apartamenty, większość o powierzchni od 54 do 77 mkw. Największy lokal będzie miał 190 mkw. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone pod klucz. Jedynym obowiązkiem nabywcy będzie zakup mebli. Pięć pierwszych pięter przeznaczonych będzie na powierzchnie usługowe (biura, club fitness, sale spotkań).

Obok wieżowca stanie także mniejszy budynek, w którym znajdą się kawiarnia lub galeria. Rozmowy z potencjalnymi najemcami (powierzchnie nie będą sprzedawane) rozpoczną się jesienią 2012 r. W podziemiach natomiast powstanie ogrzewany garaż z 299 miejscami parkingowymi.

Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w maju, po wprowadzeniu nowej ustawy deweloperskiej, kiedy wszystkie ustalenia wejdą już w życie. Do tego czasu chętni będą mogli zapisywać się na listę rezerwową. Na razie deweloper nie ujawnił ceny za mkw. Ma to zmotywować zainteresowanych do odwiedzenia biura sprzedaży, które zaadaptowane będzie na kawiarnię.

— Oczywiście nie tylko potencjalni nabywcy mieszkań w Cosmopolitan będą mogli odwiedzać naszą kawiarnię. Chcemy, aby biuro sprzedaży nie kojarzyło się ze sztywnym podejściem do klienta — mówi Dagmara Wirpszo, dyrektor PR inwestycji na Twardej 2/4. Zakończenie budowy wieżowca zaplanowano na koniec roku 2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MCH]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu