Stabilność to podstawa wzrostu

  • Materiał partnera
opublikowano: 21-03-2022, 20:00

Konsekwentnie budujemy multienergetyczny koncern, który będzie w stanie wzmocnić naszą odporność wobec wyzwań w ciężkich czasach. Teraz, kiedy sytuacja za naszą wschodnią granicą stała się trudna, tym bardziej widać potrzebę realizowanych przez nas planów strategicznych. Finalizacja fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos stworzy podmiot, który dzięki solidnym fundamentom finansowym będzie w stanie budować bezpieczeństwo energetyczne, tworząc jednocześnie wartość dla akcjonariuszy.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich PKN Orlen
Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich PKN Orlen

Chcemy być istotnym uczestnikiem rynku kapitałowego, aby z jednej strony jako wiodąca spółka na polskiej giełdzie chronić kapitały polskich inwestorów, z drugiej zaś ułatwić rozwój polskich przedsiębiorstw. Jednym z działań w tym kierunku jest animowanie innowacji dla start-upów (zwłaszcza technologicznych), które mogą w przyszłości stać się lokomotywami naszego rynku kapitałowego.

WEJDŹ NA STRONĘ GSR.PB.PL I PRZECZYTAJ O NAJLEPSZYCH SPÓŁKACH GIEŁDOWYCH>>

Już w czasie pandemii skokowo wzrosła liczba inwestorów indywidualnych, którzy są aktywni na GPW. Wierzymy, że rynek kapitałowy może stać się interesującą alternatywą, jeśli będzie oferował zarówno stabilne, bezpieczne akcje blue chipów, jak i perspektywiczne akcje nowych podmiotów, które – jak liczymy – wyjdą z naszego programu Orlen Skylight Accelerator.

Dla naszych akcjonariuszy ważna jest nie tylko stabilna pozycja finansowa spółki, ale również zrównoważony rozwój. W ramach strategii Orlen2030 podejmujemy szereg działań mających na celu rozwój nisko- i zeroemisyjnych źródeł energii, w tym paliw przyszłości ze szczególnym naciskiem na wodór. Jako pierwszy koncern paliwowo-energetyczny w regionie zadeklarowaliśmy, że do 2050 r. osiągniemy całkowitą neutralność emisyjną. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia w minionym roku udało się nam m.in. nawiązać współpracę strategiczną z GE Renewable Energy – amerykańską firmą produkującą turbiny dla morskich elektrowni wiatrowych. Przełoży się ona bezpośrednio na wzrost efektywności inwestycji w nasze farmy wiatrowe. Otrzymaliśmy też zgodę UOKiK na współpracę z Synthos Green Energy przy wdrożeniu technologii małych reaktorów atomowych, co pozwoli na produkowanie znacznie tańszej, a także bezemisyjnej i nie uzależnionej od importowanych paliw kopalnych energii elektrycznej.

Chcemy także edukować naszych inwestorów oraz dać im gwarancję, że ich pieniądze są bezpieczne. Z naszego portalu orlenwportfelu.pl korzysta już ponad 220 tys. użytkowników, a ponad 14 tys. osób korzysta z programu rabatowego. Współpracuje z nami już sześć biur maklerskich, a liczba akcjonariuszy wciąż wzrasta, co świadczy o wysokim poziomie zaufania do marki Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Waksmundzka-Olejniczak dyrektor wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich PKN Orlen

Polecane