Stanisław Kogut: złożę immunitet

opublikowano: 19-12-2017, 12:53
aktualizacja: 19-12-2017, 12:55

Portal wpolityce.pl poinformował, że jeszcze dziś prokuratura zawnioskuje do Senatu o uchylenie immunitetu znanego i wpływowego polityka PiS Stanisława Koguta. Sam senator w rozmowie z „PB” zapewnia, że jeśli rzeczywiście taki wniosek zostanie sformułowany, sam zrezygnuje z immunitetu.

Dzisiejsza akcja antykorupcyjnej CBA, w której zatrzymano pięć osób, w tym Przemysława K., prezesa Griffin Real Estate, jednej z największych działających w Polsce grup, skupiających aktywa w sektorze nieruchomości oraz Grzegorza K., syna senatora PiS Stanisława Koguta, nabiera rumieńców. Portal wpolityce.pl twierdzi, że zatrzymany może być też sam Stanisław Kogut, a CBA „dysponować ma nagraniami i innymi dowodami, z których ma wprost wynikać, że prominentny senator PiS przyjmuje korzyści majątkowe”.

Zobacz więcej

Senator Stanisław Kogut

Tomasz Adamowicz/FORUM

- Jeśli rzeczywiście organa ścigania wystąpią o uchylenie mojego immunitetu, to sam go złożę, by wyjaśnić, że nie popełniłem żadnego przestępstwa – komentuje na gorąco Stanisław Kogut.

Senator przyznaje, że zna niektóre z zatrzymanych już osób, ale nie domyśla się, o jakie konkretnie działania przestępne są podejrzewane i jaki to ma związek z zarejestrowaną w miejscowości Stróże Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której zarządzie działa razem z synem.

- Wiele ludzi pomaga fundacji, ale nie łączy się to z jakimikolwiek łapówkami czy przestępstwami – przekonuje Stanisław Kogut.

Tymczasem CBA wcześniej informowało, że zatrzymania 5 osób związane są ze śledztwem, prowadzonym w sprawie pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Stanisław Kogut: złożę immunitet