Senator PiS Stanisław Kogut: wierzę w niewinność syna

opublikowano: 19-12-2017, 10:41
aktualizacja: 19-12-2017, 10:41

Dziś rano w ramach akcji antykorupcyjnej CBA zatrzymało pięć osób, w tym Grzegorza K., syna senatora PiS Stanisława Koguta, a jednocześnie wiceprezesa Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, zarejestrowanej w miejscowości Stróże.

Jak informuje CBA, zatrzymania związane są ze śledztwem, prowadzonym w sprawie pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Zobacz więcej

Senator Stanisław Kogut

Jerzy Dudek/Forum

- To atak na fundację, w której syn jest wiceprezesem, a ja prezesem. Ja jestem w Warszawie i nie wiem, czego dotyczy ta sprawa i w jakim charakterze zatrzymano mojego syna. Wiem, że jestem niewinny i wierzę w niewinność syna. Powiem to, czego nauczył mnie ojciec: niewinności się nie udowadnia. A fundacja pomagała, pomaga i będzie pomagać – komentuje Stanisław Kogut.

Tymczasem, według informacji portalu wPolityce Stanisław Kogut ma być kolejnym zatrzymanym. Według ustaleń portalu prokuratura ma się na dniach zwrócić do Senatu z wnioskiem o uchylenie immunitetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy