Staniszkis wkręcona w reklamę PKP

MK
opublikowano: 03-09-2010, 13:09

Dziwiliśmy się wczoraj, że Jadwiga Staniszkis promuje na łamach "Rzeczpospolitej" PKP. Dziś już wiemy, że nikt nie poinformował profesor, iż wystąpi w reklamie.

Ogłoszenie z dopiskiem "Reklama - Promocja PKP" ukazało się wczoraj w "Rzeczpospolitej". To wywiad, w którym prof. Staniszkis zachwala nasze dworce i podróże polskimi pociągami. Rozmowę streściliśmy także na stronie logistyka.pb.pl, sugerując, że udział w reklamie może zaszkodzić wizerunkowi znanej dotąd z bezstronności pani socjolog.

Prof. Jadwiga Staniszkis
Prof. Jadwiga Staniszkis
None
None

Tymczasem - jak dziś podaje "Gazeta Wyborcza" - tekst miał się ukazać jako zwykły artykuł, a profesor nie została poinformowana, że bierze udział w reklamie.

Naczelny "Rz" Paweł Lisicki mówi "GW", że zdziwił się, gdy otworzył własną gazetę i zobaczył, że prof. Staniszkis reklamuje PKP. - Ale to wybór pani profesor, jaką firmę reklamuje - podkreśla Lisicki.

Nieoficjalnie wiadomo, że po publikacji reklamy ze swoim udziałem dzwoniła już do PKP z pretensjami. A każdy, kto zna socjolożkę choćby z telewizji, wie, że ona naprawdę potrafi się zdenerwować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane